Smolbet

Solidny i dynamicznie rozwijający się producent betonu

Początki istnienia przedsiębiorstwa „SMOLBET” wywodzą się z firmy transportowej powstałej w 1989 roku oferującej przewozy krajowe oraz zagraniczne. W roku 1998 firma rozpoczęła produkcję wyrobów wibroprasowanych, między innymi kostki brukowej, obrzeży chodnikowych oraz krawężników.

Rok 2004 stał się dla przedsiębiorstwa rokiem przełomowym, w którym został poszerzony profil działalności o produkcję betonu towarowego w Wadowicach. Kolejno w 2008 roku ze względu na większe potrzeby terytorialne, produkcja betonu przeniesiona została do miejscowości Witanowice obok Wadowic.

„SMOLBET”, szybko rozwijający się producent betonu, już po kolejnych czterech latach oddaje do użytku drugi węzeł betoniarski, zlokalizowany również w Witanowicach. Obecnie jesteśmy doświadczoną wytwórnią, oferującą szeroki asortyment betonów towarowych zwykłych, konstrukcyjnych jak i specjalistycznych. Stawiamy na wysoką jakość produktu, profesjonalną, kompleksową obsługę, nowoczesne technologie zachowując wszelkie normy na każdym etapie produkcji betonu.

Posiadamy własne laboratorium, które dba o niezmienną, wysoką jakość produkowanego betonu.

W marcu 2015 zostaliśmy nagrodzeni przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego znakiem jakości DOBRY BETON, który potwierdza iż nasza wytwórnia jest gotowa do produkcji pełnego asortymentu betonu towarowego ściśle według aktualnej normy europejskiej EN 206, dysponuje nowoczesnym i kompletnym wyposażeniem, a personel posiada niezbędne kwalifikacje.

Historia

1989
Powstaje firma SMOLBET oferuje przewozy krajowe i zagraniczne.
1998
Rozpoczecie produkcji wyrobów wibroprasowanych.
2004
Uruchomienie produkcji betonu towarowego w Wadowicach
2008
Przeniesienie produkcji do nowego zakładu w Witanowicach.
2012
Uruchomienie drugiego węzła betoniarskiego.
2014
Wdrożenie zakładowej kontroli produkcji.
2015
Otrzymanie certyfikatu znaku jakości
DOBRY BETON

dwa-wezly

Dwa wydajne i nowoczesne
węzły produkcyjne

Dysponujemy dwoma wydajnymi węzłami betoniarskimi, przystosowanymi do produkcji mieszanek, wyposażonymi w system awaryjnego zasilania w energię elektryczną.

W pełni kontrolowany komputerowo proces produkcji.


eko-smolbet

ECO Smolbet
dbamy o środowisko naturalne

Ze względu na walory ekologiczne zakład w Witanowicach posiada urządzenie do utylizacji betonu: recykling o wydajności 16m3/h. W trosce o czystość powietrza zakłady dysponują silosami z samoczyszczącymi się filtrami.